NASZ ZESPÓŁ

Dr. Katarzyna Pilewicz, Ph.D, LCPC, CADC

Dr. Katarzyna Pilewicz, Ph.D, LCPC, CADC jest dyrektorem klinicznym placówki, którą założyła w 2014 roku. Jej klinika zdrowia psychicznego to miejsce spokojne, bezpieczne i przyjazne dla wszystkich. Udziela się tu pomocy wszystkim tym, którzy tego potrzebują, bez względu na wiek, płeć i zawód. Od leczenia depresji, nerwic, po uzależnienia, terapię małżeńską, pomoc w stosowaniu skutecznych środków wychowawczych dla dzieci, pomoc rodzinie. A przede wszystkim jest to miejsce zapewniające siłę do budowania pozytywnych zmian w życiu i wspierania w dążeniu do celów. Klinika oferuje psychoterapię indywidualną i grupową dopasowaną do indywidualnych potrzeb dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dr. Pilewicz jest psychologiem z powołania, psychologiem z pasją do pomagania, leczenia, odkrywania nowych możliwości, technik i metod służących do poprawy zdrowia psychicznego. Od lat pisze artykuły o tematyce psychologicznej by przybliżyć wiedzę na temat naszego dobrostanu psychicznego i zwalczyć stygmę jaka od lat wiąże się z chorobami psychicznymi. Jej wzorem jest Dr. Antoni Kępiński, humanistyczny psychiatra, który widział w pacjencie całą kompleksowość, łącznie z mocnymi stronami charakteru i wierzył, że można pokonać najgłębsze przeszkody. Od dziecka fascynował ją ludzki umysł i tajemnice leżące u podstawy urazów psychicznych, które wiodą do większości zaburzeń psychicznych jak depresje, nerwice, zaburzenia odżywiania, zaburzenia osobowości czy choroby psychotyczne jak schizofrenia. Po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych rozpoczęła rygorystyczne szkolenia na Uniwersytecie Adlera w Chicago, które ukończyła z tytułem magistra oraz na Uniwersytecie Walden w Minnesocie, gdzie uzyskała doktorat w dziedzinie psychologii pozytywnej.

Ms. Anna Michalczyk, LMFT

Anna jest licencjonowanym terapeutą małżeńskim i rodzinnym w Illinois i stanie New York. Terapeutyczne podejście Anny potwierdza, że ​​zasadniczo jesteśmy istotami społecznymi podatnymi na odczuwanie bólu emocjonalnego w relacjach osobistych i zawodowych. Anna tworzy bezpieczną i poufną przestrzeń, w której klienci mogą lepiej zrozumieć i przekształcić swój ból. W trakcie procesu terapeutycznego klienci uczą się poprawiać komunikację z bliskimi, radzić sobie ze stresem interpersonalnym, rzucać wyzwanie negatywnym myślom o sobie i usuwać urazy emocjonalne.

Anna ukończyła studia licencjackie z psychologii na Columbia University (NYC) i uzyskała tytuł magistra z małżeństwa i terapii rodzinnej w Mercy College, które ukończyła z wyróżnieniem. Szkoliła się w Instytucie Dziecka i Rodziny w Mt. Sinai St. Luke’s Hospital zapewniając psychoterapię indywidualną i grupową dzieciom, młodzieży i rodzinom z doświadczeniem zarówno na oddziałach stacjonarnych, jak i ambulatoryjnych. Anna zapewniła również terapię domową i pomoc w opiece nad dziećmi w całym Bronxie jako funkcjonalny terapeuta rodzin. Obecnie Anna jest dyżurną w Northwestern Hospital i przyjmuje klientów w prywatnej praktyce.

Anna jest aktywnym członkiem American Association of Marriage and Family Therapy oraz the Psi Chi International Honors Society in Psychology. Anna posiada również tytuł magistra ekonomii i prowadziła badania dla nowojorskiego Departamentu Zdrowia i Higieny Psychicznej. Prezentowała badania na konferencji American Family Therapy Academy oraz Academy Health Conference poświęconej poprawie interwencji klinicznych.

Anna prowadzi sesje w placówkach Deerfield i Schaumburg. Można się z nią skontaktować telefonicznie pod numerem (224) 241-2298 lub pocztą elektroniczną na adres

Karolina Kozakiewicz LPC, CADC

Karolina pracuje z młodzieżą, rodzinami i dorosłymi, specjalizuje się w zaburzeniach nastroju, używaniu substancji psychoaktywnych i zaburzeniach lękowych.

Jej doświadczenia obejmują pracę w stacjonarnym szpitalu psychiatrycznym oraz w różnych środowiskach zdrowia psychicznego. Wykorzystuje różnorodne techniki, w tym umiejętności CBT i DBT, podejście oparte na sile i terapię skoncentrowaną na emocjach.

Wierzy, że poradnictwo to współpraca. Chciałaby dołączyć do Ciebie w odkrywczej podróży. Będzie Ci towarzyszyć w poszukiwaniu pokoju, znaczenia i rozwiązań. Pomoże Ci ćwiczyć umiejętności, które najlepiej Ci odpowiadają i znajdzie sposoby na stworzenie najlepszego życia.

Anna Zeglen, LPC

Jestem licencjonowanym doradcą zawodowym (LPC) z szerokim doświadczeniem w zakresie doradztwa osobistego i internetowego. Moją życiową pasją jest pomaganie dzieciom, nastolatkom i młodym dorosłym w odzyskaniu dobrego samopoczucia emocjonalnego i życiu pełnią życia. Moim celem terapeutycznym jest towarzyszenie klientom w ich drodze do samoakceptacji i odnalezienia wewnętrznej równowagi.

Pracuję z osobami i ich rodzinami, specjalizuję się w leczeniu depresji, lęku, zaburzeń osobowości, traumy i problemów rodzinnych. Skupiam się na mocnych stronach klienta i odkrywaniu jego potencjału. Ważne jest dla mnie poznanie unikalnego sposobu komunikowania się klienta oraz tego, jak budowane są relacje z najbliższymi.
Rozumiem znaczenie kompetentnej kulturowo terapii, a także ciągłego piętnowania zdrowia psychicznego. Zależy mi na stworzeniu środowiska, w którym moi klienci mogą czuć się bezpieczni, rozumiani i wspierani, a co ważniejsze – słyszani bez osądzania. Jestem dwujęzyczna – polski / angielski. Z niecierpliwością czekam na kontakt z Tobą i partnerstwo w Twojej podróży do niezależności, zdrowia emocjonalnego i dobrego samopoczucia.

„Nie możemy niczego uczyć ludzi; możemy tylko pomóc im odkryć to w sobie." – Galileo Galilei

Malgorzata Olczak

Malgorzata Olczak jest certyfikowanym stanie Illinois Terapeutą Uzależnień – CADC, posiada Certyfikat Klinicznego Specjalisty ds. Zaburzeń Nerwicowych- CCATP oraz Zaburzeń związanych z Nadpobudliwością CCCP-ADHD. Ponadto legitymuje się wieloletnim doświadczeniem w pracy terapeutycznej.

Jest dwujęzycznym terapeutą posługującym się kreatywnymi metodami motywowania klientów, z jednoczesnym uwzględnieniem różnic wynikających z ich uwarunkowań kulturowych i społecznych.
Ukończyła Uniwersytet Lodzki na Wydziale Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej z tytułem magistra. Przed przyjazdem do Stanów Zjednoczonych pracowała jako terapeuta w Szpitalu Psychiatrycznym im. J Babińskiego w Lodzi.

W Stanach Zjednoczonych ukończyła podyplomowy Program Uzależnień w Montay College- Chicago z praktyką w Szpitalu Św. Elżbiety w Chicago. Przez dwadzieścia lat prowadziła program konsultacyjny dla dzieci i rodziców w Zrzeszeniu Amerykańsko Polskim w Chicago.

Malgorzata posiada ogromne doświadczenie w pomocy osobom doświadczających trudności w związku z zaburzeniami nastroju takimi jak depresja, nerwice, zaburzenia snu, zaburzenia w odżywianiu. Oferuje profesjonalne wsparcie dla osób doświadczających różnego rodzaju kryzysów oraz dla tych, którzy są zainteresowani wprowadzeniem pozytywnych zmian w swoim życiu.

Malgorzata oferuje również pomoc w przeprowadzeniu tzw. Interwencji Rodzinnych wobec osób dotkniętych jakimikolwiek formami uzależnień lub innymi zaburzeniami psychicznymi.

Rodziców i opiekunów zaprasza na indywidualne i grupowe konsultacje dotyczące różnorakich aspektów życia rodzinnego oraz wyjątkowo efektywnych metod wychowawczych. Żywi również nadzieje, że spotkania te otworzą każdemu drogę do osobistego rozwoju.

Lana Sukach, LCPC

Ponad 30 lat różnorodnego doświadczenia w dziedzinie pomocy społecznej, zdrowia psychicznego i pracy w szpitalach, wykonując oceny kryzysowe oraz oceny psychiatryczne; zarządzanie przypadkami i recenzje wykorzystania opieki zarządzanej; doradztwo zawodowe i pomoc przy przesiedleniu dla dzieci, dorosłych i rodzin. Silny orędownik dla uchodźców i imigrantów w Stanach Zjednoczonych od 1989 roku.

Na mojej zawodowej ścieżce nauczyłam się skupiać na słuchaniu bólów ludzi w ich sercach i duszach, pomagając im w procesie uzdrowienia i umocnienia, będąc z nimi w procesie uczenia się i rozwoju.

Pracując w szpitalu i na oddziałach ratunkowych, doświadczyłam, że kryzys może być najważniejszym doświadczeniem w obu kierunkach – ból i rozpacz, a z drugiej strony, punkty zwrotne w życiu… Kiedy ktoś jest przygnębiony lub niespokojny, może zwrócić się po profesjonalną pomoc, aby dokonać zmian na lepsze.

Będąc samemu imigrantką, nie mogę wystarczająco podkreślić znaczenia kultury i adaptacji, trudności związanych z konformacją i akceptacją swojej drogi i wyzwań związanych ze znalezieniem samej siebie w innej kulturze. Moja droga życia jako imigranta i profesjonalne podejście są tutaj dla każdego, kto szuka porad i doradztwa dla dorosłych, dzieci i rodzin.

W moim podejściu rogeriańskim, jak również eklektycznym miksie modeli terapeutycznych, wierzę w każdego mojego klienta, aby stał się świadomy swojej wewnętrznej mocy do dążenia i sukcesu. Moje podejście oparte na wierzeniach jest również dostępne dla tych, którzy wysoko cenią wiarę w życiu.

W 1998 roku ukończyłam ILLINOIS SCHOOL OF PROFESSIONAL PSYCHOLOGY, gdzie otrzymałam moje MA w Psychologii Poradnictwa i licencję LCPC w Illinois.

Mówię biegle po ukraińsku i rozumiem inne języki słowiańskie.

Obecnie jestem dostępna w biurach w Deerfield, River Grove i Schaumburg.

Iwona Krasnowska-Guzek, MA

Mgr Iwona Krasnowska-Guzek jest psychoterapeutką zaangażowaną w pomoc rodzinom, dzieciom, młodzieży i dorosłym w nauce budowania zdrowszych relacji z bliskimi i samym sobą. Iwona wierzy w holistyczne podejście do naszego życia. Bierze pod uwagę całą osobę – ciało, umysł i ducha.

Iwona z pasją pomaga rodzicom z małymi dziećmi w poprawie jakości i szczęścia w ich relacjach. Iwona tworzy pełną szacunku, współczucia i zachęcającą przestrzeń do odkrywania Twoich wyjątkowych potrzeb oraz wyznaczania i osiągania celów. Dzięki temu procesowi klienci na nowo odkrywają swoje mocne strony, dochodzi do głębokiej samorefleksji i rozwoju osobistego.

Iwona ukończyła studia licencjackie z psychologii doradczej na National Louis University i zdobyła tytuł magistra psychologii doradczej na Adler School of Professional Psychology.

Iwona pracowała w Polsko-Amerykańskim Stowarzyszeniu, prowadząc terapię indywidualną i grupową. Iwona kierowała IOP dla pacjentów z przewlekłymi chorobami psychicznymi w szpitalu Saint Mary of Nazareth i pracowała na oddziale geriatrycznym w szpitalu Arlington Hts. Obecnie Iwona prowadzi sesje w lokalizacji Schaumburg.

Urszula Duszyńska LSW, CADC

Jestem licencjonowanym pracownikiem socjalnym (LSW) i terapeutą od uzależnień (CADC). Mam wiele doświadczenia w pracy z dorosłymi w obszarach takich jak uzależnienia, zdrowie psychiczne, a także w terapii par. Ponadto, częścią mojej tożsamości jest to, że jestem siostrą zakonną, co może być pomocne dla tych, którzy cenią sobie spirytualność.

Moim celem zawodowym jest pomaganie ludziom w ich zmaganiach. Każdy człowiek jest inny, kiedy pracuję z tymi, którzy cierpią na uzależnienia, depresję, lęki, zaburzenia osobowości, traumę oraz problemy małżeńskie, spotykam każdego w jego rzeczywistości, tam, gdzie teraz jest. Łatwo nawiązuję kontakt z moimi klientami, zarówno mężczyznami, jak i kobietami, i pracuję z nimi, by mogli dokonać pozytywnych zmian w życiu.

Ukończyłam studia licencjackie w Oakton Community College z dwoma kierunkami: w ogólnym zakresie pracy w dziedzinie zdrowia psychicznego oraz w uzależnieniach.  Mam tytuł licencjata i magistra w pracy socjalnej ze specjalizacją w zakresie zdrowia psychicznego z Loyola University w Chicago. Wcześniej pracowałam w Zrzeszeniu Polsko Amerykańskim jako Terapeuta ogólny i od uzależnień.  Mówię po polsku i po angielsku; przyjmuję we wszystkich naszych lokalizacjach: Deerfield, River Grove i Schaumburg.

“Chcę, żebyś był podekscytowany tym, kim jesteś, kto jesteś, co masz i co jeszcze może być dla ciebie. Chcę cię zainspirować, abyś zobaczył, że możesz wyjść daleko poza to, gdzie jesteś teraz. " Virginia Satir